Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English

Reach Truck-RD 5700

RD 5700 Reach Truck Serisi

Çift Derinlikli Makaslı Reach Truck

1350 kg Kapasite

Yer  tasarrufçusu

RD 5700 Serisi reach trucklar ile depolama yoğunluğunuzu artırabilir, iş akışınızı geliştirebilir ve operatörlerin işlerini daha verimli bir şekilde yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Çift derinlikli palet yerleştirme paletleme kapasitesini %50 ye kadar artırabilir zira iki koridordordan birini elemine edebilirsiniz.

İleri sistem teknolojisi, aynı anda birden fazla iş yapabilen kontrol kumandaları ve yan duruş biçimli kullanma özelliklerinin hepsi makinenin ve operatörün performansını artırmaya katkıda bulunur. Crown tasarımlı AC motorlar ve akıllı kumandalar enerji verimliliği ile işletme maliyetlerini düşürürken diğer yandan operatörün talep ettiği gücü sağlarlar.

S-Klas modeller en zor şartlarda çalışabilmesi için daha yüksek yürüyüş ve kaldırma hızında ve daha yüksek raflarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. En uygun pozisyonda çalışabilmesi için operatöre ayakta, yaslanarak veya oturarak çalışma esnekliğini sağlar.

RD 5700 Reach Truck Serisi / Özellikler ve Avantajları

Güç

36 Volt elektrik sistemi

Performans

Crown’un Access 123 gelişmiş sistem kontrolü makinenin sistemlerinin akıllı bir koordinasyonu sayesinde en ideal performansı sağlar.

Endüstri lideri en yüksek yürüyüş ve kaldırma hızına Access 123 ve AC sistemleri sayesinde ulaşılır. Performans seviyeleri uygulamalarınızın ve operatörlerinizin özel gereksinimlerine göre ayarlanabilir.

Access 123 teknolojisi ve sistemleri OnTrac ve Anti-Slip patinaj önleyici özelliklerini de mümkün kılar. OnTrack makinenin dinamiklerini izler ve hızlanma, frenleme ve normal yürüyüş sırasında tekerlerin patinaj yapmasını büyük oranda azaltır.

Tek dokunuşta raf yüksekliği seçici ve tilt pozisyon gösterme opsiyonu operatörlere çatalları kolayca pozisyonlandırma konusunda yardımcı olur ve böylelikle makineye, rafa, ürüne ve palete verilebilecek zararın riski minumuma indirilir.

Çift-Derinlik Depolama

Çift derinlikte palet yerleştirme her iki koridordan birini elemine ederek palet yerinden tasarrufat %50 bir iyileştirme yapabilir.

Yürüyüş Ünitesi/Yürüyüş Motoru

Crown’un AC yürüyüş sistemi akünün şarjı bitene kadar makinenin en üst hızda çalışabilmesini sağlayan kapalı devre yürüyüş kontrol sistemidir.

Mühendisliği ve üretimi Crown tarafından yapılmıç AC motor, kontrol kartı ve yürüyüş ünitesi tamamen isitfmakineleri uygulamaları için tasarlanmıştır. Bu sayede hızlanma ve geri gitme hızı daha büyük bir verimliliğe katkı sağlar.

Kumanda Kolu

Çok amaçlı kumanda kolu hidrolik kontrol fonksiyonlarının ve yürüyüşün verimliliği artıran bir karışımıdır. Bu tasarım zamn testinden geçirilerek güvenilirliği kanıtlanmıştır.

Direksiyon

Enerji tasarruflu elektronik direksiyon sessiz AC direksiyon motoru kullanır ve direksiyon kontrol modülü Access 123 sistemi ile entegredir. Hızlı ve güvenilir direksiyon tepkilerini verir.

S-Klas makinelerin direksiyon kolonu en konforlu pozisyon için ayarlanabilir.

Şasi

Şasi en kaliteli endüstriyel çelikten imal edilmiş iskeleti, etek sacı ve güç ünitesi kapağı ile makineye üstün bir stabilite, koruma ve dayanıklılık kazandırır. Düşük profilli şasi daha alçak bir ağırlık merkezi sağlar ki bu da kaldırma kapasitesinin artmasına sebep olur.

Frenler

Daha az parçadan imal ve daha az bakım gerektiren rejeneratif motordan frenleme sistemi ve motor bobin şaftından disk frenler emin bir frenleme sağlar. Eklem bağlantılı yürüyüş ünitesi tasarımı yürüyüş tekerindeki frenleme gücünü arttırır.

Rejeneratif motor frenleme sistemi enerji tasarrufu sağlar ve motor ısısını düşürür.

S-Class model makineler ek olarak denge tekerlerinden elektronik uygulamalı frenle donatılmıştır.

Görüş Açısı

Yan duruş pozisyonlu operatör konumu her iki yönde de kullanırken maksimum görüş açısı sunar.

Net görüşlü asansör ve alçak profilli şasi operatörün çatal uçlarını, denge ayaklarını ve makinenin her tarafını rahatlıkla görmesine olanak sağlar ve bu sayede güvenlik artar ve hasar riski en aza iner.

Opsiyonel olarak sunulan çatala monte kamera sistemi görsel olarak operatörü yük seviyesine getirerek rafa  palet yerleştirmeyi ve raftan palet çıkartmayı kolaylaştırır.

Operatör Güvenliği ve Konforu

Yan duruşlu makine tasarımı her iki yönde ileri/geri kullanım yaparken operatöre kendini en iyi konumlama imkânı verir. S-Class daha geniş hareket imkânı tanıyan konforlu bir operatör alanı sunar. Operatörler oturma, yaslanma veya ayakta durarak kullanmayı tercih edebilirler.

Süspansiyonlu yer döşemesi şok ve titreşimleri azaltır ve kötü zemin ve tümseklerden geçerken iş performansının azalmasını önler. Bu döşeme operatöre inanılmaz bir konfor sunar.

Operatör için tasarlamış tutunma barı operatöre hem makineye binerken hemde makine içinde kullanırken büyük kolaylık sağlar.        

 

Servis

Crown’un geniş kapsamlı Access 123™ sistem kontrol teknolojisi ve InfoPoint® emsalsiz bir bilgi ulaşımı, güvenilir performans ve servis basitliği sağlar.

Access 123 komple bir hata teşhis kabiliyeti sağlar ki bu servis teknisyenlerine şüpheli parçaları kontrol edip, işlerliğini derhal test edebilme imkânı tanır.

Crown’un gösterge paneli kolay arıza tespiti, geçmiş servis bilgilerine ulaşma ve performans seviyelerini ayarlamak için kullanılır. Arıza tespiti veya performans ayarlarını yapmak için özel yazılımlı bir laptop bilgisayara veya handset’e ihtiyaç duyulmaz.

RR 5700 Serisi / Opsiyonlar ve Aksesuarlar

RR 5700 serisi reach truck’lar için birçok opsiyon ve aksesuar mevcuttur. Hepsi performansı artırmak ve özel uygulama gereksinimlerinize cevap verebilmek amacıyla Crown makinelere özenle entegre edilmiştir.

Örnekler:

• Yükleme opsiyonları

     • Raf yüksekliği seçici

     • Tilt pozisyonu gösterici

     • Kapasite göstergesi

     • Kamera ve renkli monitör

• Çalışma Lambaları

• Soğuk hava/korozyon şartlarına uydurma

• Yük tekeri boyutları ve çeşitleri

Work Assist Aksesuarları

• Borular

• Not kağıdı mandalı ve kancası

• Cep

• Raf

RD 5700 Serisi / Teknik Broşürü  

Bu ürün hakkında daha fazla teknik bilgiye ulaşmak için lütfen sitemizdeki teknik broşürü indiriniz.