Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English

Reach Truck-ESR 5000

ESR 5000 Reach Truck Serisi

Yeni ESR 5000 çatal mast'tan uzanmalı reach trucklarımız yeni AC motoru, tüm tekerlerden frenleme kendinden arıza teşhis etme, tek parça şasi, olağanüstü sağlam mast ve yük dayanağı, benzersiz operator konforu ve görüş açısı özellikleri ile makinanın performans ve güvenirliği bir üst seviyeye taşımayı başarmıştır. RR/RD 5200 serisi pantograflı (çatalı makas uzamalı) reach trucklar da operatöre hem oturarak hem de ayakta kullanma esnekliği sağlaması ve double deep (rafta ikinci palete uzanabilme özelliği) uzanabilme özelliği ile ESR 4500 serisinin performans avantajları sunmaktadır.

ESR 5000  Reach Truck Serisi/ Özellik ve Avantajları

Elektrik Sistemi

ESR 5000 reach truck, 48 volt elektrik sisteminin özelliklerini taşır ve yapılan uygulamaya göre akü kapasitesi seçenekleri bulunur. Nominal kapasitesi 420 Ah den 840 Ah kadardır. Aküleri kendinden dışarıya çıkartmalı ve mevcut akü taşıma araçları ile uyumludur.

Bütün makineler değişen şartlara en uygun sistem performansı ile cevap verebilmek adına Crown’un Access 123™ geniş kapsamlı sistem kontrolü ile yönetilir. Makineye entegre programlayabilme ve hata tanıma laptop bilgisayara ve handset e olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Yürüyüş Ünitesi/Yürüyüş Motoru

ESR 5000 Reach Truck serisinin sahip olduğu helezon dişlilerden oluşan yürüyüş ünitesi sessiz, yumuşak bir çalışma ve uzun servis ve bakım aralıkları sağlar. Geniş vulkolan yürüyüş lastiği yüksek yük kapasitesi ve uzun servis aralıkları sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Güçlü AC yürüyüş motoru yüksek tork ve hızlanma sağlar. AC hidrolik motoru palet yerleştirmede hassas kontrol ve yüksek kaldırma hızı sağlar. Herikiside verimli enerji tüketimi ve düşük bakım maliyeti sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Kumandalar

Kumandaların modüler tasarımı üç farklı yapılandırma da sunulmasına izin verir:

·           Parmak ucu ile kullanma

·           Çift kollu veya

·           Çoklu görev

Direksiyon

360 Select™ programlanabilir kullanmalı direksiyon sistemi operatörün direksiyon tekerinin dönüş açısını kullanım şartlarına, operatörün kabiliyet seviyesine veya kişisel tercihine göre reach truck'ın 180ͦ ve 360ͦ olarak ayarlayabilme imkânını tanır. Bu sistem kilitlenebilir veya bir şifre kodu ile koruma altına alınabilir.

ESR 5000 reach truck serisinin direksiyon kolonu en konforlu kullanım pozisyonu için sınırsız olarak ayarlanabilir.

Görüş

ESR 5000 reach truck serisinin patentli asansör yapısı çatal uçları ve denge ayaklarını daha geniş bir pencereden görmenize olanak sağlar.

Net görüş açılı asansör tasarımı ve patentli tepe koruyucu barlar sürüş ve kaldırma operasyonları sırasında engellenmiş görüş açısını minimuma indirir.

ESR 5000 reach truck serisi, panoramik görüş açılı çatal taşıyıcı ile bütünleşik (entegre) yana kaydırma (sideshift) ve kucaklama (tilt) özelliklerine sahiptir.

Asansör ve Uzanma Mekanizması

Crown’un statik ve dinamik esnemelri minumuma indiren patentli asansör tasarımı ve sağlam yapısı yüksek irtifada paletleri hatasız bir şekilde yerleştirmenizi sağlar. Ağırhizmet tipi kutu şeklinde sağlam uzanma mekanizması 10 rulmanlıdır yumuşak ve hassas uzanma hareketini operatöre fazlasıyla hissettirir.  

Frenler

Tüm tekerlerden frenleme özellikle yüksek irtifada palet yerleştirirken mükemmel kontrol ve emniyet sağlar ve bu özellik tüm kaldırma kapasiteleri için standarttır.

Gaz ve fren pedalı otomotiv tipidir.

Operatör Güvenliği ve Konforu

ESR 5000 reach truck serisi operatörün işini kolaylaştıracak birçok özelliğe sahiptir. Geniş, süspansiyonu ayarlanabilen bel destekli operatör koltuğugün boyu konfor sağlar. Seçiminize bırakılmış 3 değişik kumanda seçeneği kol dayanağına monte edilmiştir ve bu sayede oturuş ayarına bağlı kalmadan her durumda operatör kendini rahatlıkla pozisyonlayabilir. Not kâğıtları tutacağı, içecek tutacağı, çöpsepeti, okuma aydınlatması ve daha birçok kulanışlı detaylar opertatör çalışma alanını işin gereklerine göre tasarlamanıza olanak tanır.

ESR 5000 reach trucklar, en uygun çalışma şartlarını sunarken operatörün daha iyi görüş açısı ile, daha az yorularak ve aletlere kolaylıkla erişebilecek şekilde çalışmasını sağlar.

Servis

ESR 5000 reach truck serisi, kritik parçalara diğer parçaları sökmeden doğrudan erişilebilecek bir şekilde tasarlanmıştır.

Access 123 teknolojisi komple hata belirleme fonksiyonu servis teknisyenlerinin makinenin gösterge panelinden şüpheli parçaları aktive edebilmelerine ve bu parçaların işlevselliğini test etmelerine izin verir.

Crown gösterge paneli arızalara kolay çözüm bulmada, makinenin tamir ve bakım tarihçesine ulaşılmasında ve performans özelliklerini ayarlamada kullanılır.

 

ESR 5000  Reach Truck Serisi / Opsiyon ve Aksesuarları

ESR 5000 reach trucklar için birçok opsiyon ve aksesuar mevcuttur. Hepsi performansı artırmak ve özel uygulama gereksinimlerinize cevap verebilmek amacıyla Crown makinelere özenle entegre edilmiştir.

Örnekler

·           Yüksek Performans paketi

·           Entegre kaldırma yüksekliği ve yük ağırlığı göstergesi

·           Raf yüksekliği seçici

·           Serbest kaldırma göstergesi

·           Tilt (kucaklama) pozisyonu göstergesi

·           Kapasite bilgileri monitörü

·           Asansör veya çatala monte renkli kamera sistemi

·           Drive-in rafa uygun tepe koruyucu

·           Hidrolik kumanda çeşitleri

·           Çok fonksiyonlu

·           Çift kollu

·           Parmak ucu kullanımlı

Work Assist™ Aksesuarları

• Okuma Lambaları

• Çöp Sepeti

• Barkod okuyucu tutucusu

• İçecek tutucusu

• Data monitörleri için ayarlanabilir kol

ESR 5000  Reach Truck Serisi/ Teknik Broşür 

Bu reach truck ile ilgili daha fazla opsiyon ve aksesuar bilgisi için lütfen sitemizdeki teknik broşürü indiriniz.