Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English

Akülü İstifleyiciler-Yaya Kumandalı Denge Ayaklı-SX 3000

SX 3000 Serisi Akülü İstifleyiciler

Yaya Kumandalı Denge Ayaklı İstifleyici

1350kg Kapasite

Olağanüstü Uygulama Esnekliği

SX 3000 serisi daha yüksek kaldırma kapasiteleri, yardımcı hidrolik ataşmanlar ve soğuk hava depoları uygulamaları için idealdir.  Ayarlanabilir dövme çatallar ve ayarlanabilir denge ayakları iş ve ürün değişikliklerine derhal uyum sağlama esnekliği sağlar. Sektörde devrim yaratan X10® kumanda kolu ve SEM yürüyüş sistemi duyarlı bir kontrol sağlar.

 

SX 3000 Serisi / Özellikleri & Avantajları

Kumanda Kolu
Ödüllü X10® kolu daha kısa bir dönme yarıçapını daha yumuşak direksiyon hareketi ile sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. Bütün kontrol düğmeleri her iki el ile de çalıştırılabilir ve minimum el ve bilek hareketi gerektirir.

Güç
24
volt motorlu kaldırma ve SEM yürüyüşlü elektrik sistemi.

Akü seçenekleri 192 Ah kadar kuru ve makineye entegre 30 Amp redresör ve çıkarılabilir güç kablosu.

Yürüyüş Donanımı ve Frenler
Yürüyüş donanımı en zorlu uygulamalarda dahi hayat boyu güvenli bir kullanım sağlamak üzere tasarlanmıştır. Aslında bu donanım yük kapasitesi 2 kat daha fazla olan ağır hizmet istifleyicilerimizde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yürüyüş donanımı bağlantıları şasiye konik rulmanlar ile bağlanmıştır ki bu yük güçlerini eşit olarak dağıtır ve bu sayede bakım masrafları ve makinenin kullanım dışı olma süreleri azaltılır.

Yürüyüş donanımı yay uygulamalı ve elektrikli serbest bırakmalı elektromanyetik bir fren diski ile donatılmıştır. Fren kontrol kolu pozisyonundan aktive edilir. Fren rotoru ve diske kontrol ve değiştirme amacı ile kolaylıkla erişilebilir. Yenilemeli (rejeneratif) motor freni frenlemeye yardımcı olur ve fren parçalarının ömrünün artmasını sağlar.

Özel otomatik fren sınırlama özelliği kumanda kolu neredeyse en dik pozisyondayken bile makinenin yürümesine olanak tanır.

Çatal Takımı
Ayarlanabilir ISO çatallar özellikle çeşitli ebatlardaki palet ve sandıkların kullanıldığı işlerde  veya 4 taraftan palete giriş yapılan işlerde çok kullanışlıdır. 

Yük Tekerleri
Yük ve denge teker aksamlarının içine yerleştirilmiş moloz muhafazası streç film, plastik çember, koli bandı gibi tekerlek aksamına zarar veren molozların tekerlek milinin etrafında sarılmasının engel olur.

Direksiyon
Makineye merkezden monte kumanda kolu sayesinde operatör hem sağa hem de sola dönerken makineyi güvenli bir mesafeden kullanabilir, daha iyi manevra yapar ve daha geniş bir görüş açısı elde eder.       

Şasi
Dayanıklı tek parça şasi, yoğun dayanıklılık ve uygulama testlerinin ardından ömür boyu garanti verilmiştir.

Ayarlanabilir Denge Ayakları
Denge ayak aralıkları 865 mm den 1270 mm ye kadar ihtiyacınıza göre istenilen ölçüde ayarlanabilir.

Görüş
Geniş görüş açılı mast ve alçak güç ünitesi operatörün çatal uçlarını rahatlıkla görmesine ve mükemmel bir görüş açısına sahip olmasına olanak tanıyarak ürün hasarlarının azaltılmasına katkıda bulunur.

Denge ayakları, çatal uçları ve yükün her iki tarafının mükemmel bir şekilde  görülmesi yükü yerleştirme daha güzel yerleştirmenize sebep olur. 

Hız
Kendine özgü X10® parmaktan kumanda tasarımlı ileri ve geri düğmesi yürüyüş hızının sınırsızca her iki el ileride kullanılmasına izin verir. 

Tavşan/kaplumbağa düğmesi iki seviyeli programlanabilir yürüyüş hızının operatör tecrübesine ve çalışılan çevrenin şartlarına göre ayarlanabilmesini sağlar.

Operatör Güvenliği ve Konforu
Merkezden monte kumanda kolu hem sağa hem de sola dönüşte operatörü belli bir mesafede makineden uzak tutarak operatöre maksimum güvenlik sağlar. Ödüllü X10® kolunda bulunan programlanabilir tavşan/kaplumbağa düğmesi ve otoreverse (ileri-geri) düğmesi gibi özellikler her tutuş pozisyonunda rahatlıkla kullanılabilir.      

Servis / Bakım
ST 3000 serisi minimum rutin bakım ile en zor şartlarda yıllarca çalışmak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir. İstenildiğinde koruyucu çelik kapaklar sökülerek tüm sistem elemanlarına ve servis noktalarına kolaylıkla ulaşılabilir.

Servis ve parça kataloğu özellikle kolay bakım ve çabuk parça referansı bulma konularında endüstrideki en kullanımı kolay servis dokümanı olarak bilinir.

 

SX 3000 Serisi Opsiyonlar & Aksesuarlar

SX 3000 serisi için bir çok opsiyon ve çalışma aksesuarları mevcuttur. Tüm opsiyon ve aksesuarlarımız performansı artırmaya yönelik ve değişik uygulama ihtiyaçları düşünülerek Crown tarafından özenle tasarlanmıştır.

Örnekler:

·         192 Ah ye kadar sulu ve bakımsız akü opsiyonları

·         Yük arkası dayanma barları

·         Side shift (hidrolik olarak çatalları sağa sola kaydırma)

·         -30ͦC kadar soğuk hava deposu koşullarında çalışabilme

·         Çalışma Aksesuarları

·         Uzaktan kaldırma/indirme kumandası

·         Not kâğıdı tutacağı ve kanca

·         Torpido gözleri