Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English

Akülü İstifleyiciler-WF 3000

WF 3000 Serisi

Akülü İstifleyici

1000 ve 1200 kg Kapasiteli

Kompakt ve Uzun Ömürlü Performans için üretilmiştir

WF 3000 serisi bizim en büyük ağır hizmet istifleyicilerimiz gibi aynı derecede sağlam, dayanıklı, kullanımı kolay ve hayat boyu şasi garantisi ile desteklenmiş olarak tasarlanmışlardır. Kompakt boyutları ile 1200kg a kadar yükleri sıkışık alanlarda istiflemek için idealdir. Çatal üstü tasarımı Euro paletleri ve altı açık kutuları verimli bir şekilde elleçlemeye imkân tanır. Dört noktadan süspansiyon yükleri kaldırırken makinenin dengeli durmasını sağlar.  Sektörde devrim yaratan X10® kumanda kolu ve SEM yürüyüş sistemi duyarlı bir kontrol sağlar.

 

WF 3000 Serisi Özellikleri & Avantajları

Kumanda Kolu
Ödüllü X10® kolu daha kısa bir dönme yarıçapını daha yumuşak direksiyon hareketi ile sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. Bütün kontrol düğmeleri her iki el ile de çalıştırılabilir ve minimum el ve bilek hareketiyle erişilebilir. Korna düğmeleri kontrol kolu tutma bölümüne entegredir. Ergonomik ileri/geri düğmesi hassas bir manevra yapılabilmesini sağlar.

Şartlara ve kullanıcı tecrübesine bağlı olarak azami sürüş hızı tavşan/kaplumbağa düğmesi ile ayarlanabilir. Kendine özgü otomatik fren sitemi kumanda kolu dikleştirildikçe yürüyüş hızını yavaşlatır. Bu özellik dar alanlarda manevra kabiliyetini artırır.

Güç
24 volt motorlu kaldırma ve SEM yürüyüşlü elektrik sistemi.

Akü seçenekleri 180 Ah kadar kuru ve makineye entegre 30 Amp redresör ve çıkarılabilir güç kablosu.

 

Yürüyüş Donanımı ve Frenler
Yürüyüş donanımı en zorlu uygulamalarda dahi hayat boyu güvenli bir kullanım sağlamak üzere tasarlanmıştır. Aslında bu donanım yük kapasitesi 2 kat daha fazla olan ağır hizmet istifleyicilerimizde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yürüyüş donanımı bağlantıları şasiye konik rulmanlar ile bağlanmıştır ki bu yük güçlerini eşit olarak dağıtır ve bu sayede bakım masrafları ve makinenin kullanım dışı olma süreleri azaltılır.

Yürüyüş donanımı yay uygulamalı ve elektrikli serbest bırakmalı elektromanyetik bir fren diski ile donatılmıştır. Fren kontrol kolu pozisyonundan aktive edilir. Fren rotoru ve diske kontrol ve değiştirme amacı ile kolaylıkla erişilebilir. Yenilemeli (rejeneratif) motor freni frenlemeye yardımcı olur ve fren parçalarının ömrünün artmasını sağlar.

Özel otomatik fren sınırlama özelliği kumanda kolu neredeyse en dik pozisyondayken bile makinenin yürümesine olanak tanır.

Çatal Takımı
Çatal üzeri tasarımı: Çatallar doğrudan denge ayaklarının üzerini kaplayarak Euro Paletlerden ve takozlu sandıklardan metal sepetlere kadar çatal giriş tarafı kapalı olmayan tüm yüklerin istiflemesinin yapılmasına olanak sağlar.

Yük Tekerleri
Yük ve denge teker aksamlarının içine yerleştirilmiş moloz muhafazası streç film, plastik çember, koli bandı gibi tekerlek aksamına zarar veren molozların tekerlek milinin etrafında sarılmasının engel olur.

Direksiyon
Makineye merkezden monte kumanda kolu sayesinde operatör hem sağa hem de sola dönerken makineyi güvenli bir mesafeden kullanabilir, daha iyi manevra yapar ve daha geniş bir görüş açısı elde eder. 

Şasi
Dayanıklı tek parça şasi, yoğun dayanıklılık ve uygulama testlerinin ardından ömür boyu garanti verilmiştir.

Görüş
Eğimli, alçak güç bölümü ve açık mast tasarımı pazardaki mevcut en iyi çatal ucu görüşü sağlar; tipik olarak toplam çatal uzunluğunun %50 si.

Merkezden monte kumanda kolu sayesinde her iki taraftan da artan görüş açısı sayesinde yük pozisyonlama geliştirilmiş ve istifleme sırasında oluşan hasar ve yanlışlıklar azaltılmıştır.

Turuncu çatal ucu göstergeleri palet girişini kolaylaştırır.

Hız
Kendine özgü X10® parmaktan kumanda tasarımlı ileri ve geri düğmesi yürüyüş hızının sınırsızca her iki el ileride kullanılmasına izin verir. 

Tavşan/kaplumbağa düğmesi iki seviyeli programlanabilir yürüyüş hızının operatör tecrübesine ve çalışılan çevrenin şartlarına göre ayarlanabilmesini sağlar.

Operatör Güvenliği ve Konforu
Merkezden monte kumanda kolu hem sağa hem de sola dönüşte operatörü belli bir mesafede makineden uzak tutarak operatöre maksimum güvenlik sağlar. Ödüllü X10® kolunda bulunan programlanabilir tavşan/kaplumbağa düğmesi ve otoreverse (ileri-geri) düğmesi gibi özellikler her tutuş pozisyonunda rahatlıkla kullanılabilir.      

Servis / Bakım
WF 3000 serisi minimum rutin bakım ile en zor şartlarda yıllarca çalışmak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir. İstenildiğinde koruyucu çelik kapaklar sökülerek tüm sistem elemanlarına ve servis noktalarına kolaylıkla ulaşılabilir.

Servis ve parça kataloğu özellikle kolay bakım ve çabuk parça referansı bulma konularında endüstrideki en kullanımı kolay servis dokümanı olarak bilinir.

 

WF 3000 Serisi / Opsiyonlar / Aksesuarlar

WF 3000 serisi için birçok opsiyon ve çalışma aksesuarları mevcuttur. Tüm opsiyon ve aksesuarlarımız performansı artırmaya yönelik ve değişik uygulama ihtiyaçları düşünülerek Crown tarafından özenle tasarlanmıştır.

Örnekler:

·         Çiftli Yük Tekerleri

·         -30ºC ye kadar soğuk hava koşullarında çalışabilecek donanımlı

·         180 Ah ye kadar kuru ve bakımsız akülü

·         Yük arkası korkuluk

·         Çalışma Aksesuarları

·         Uzakta kaldırma/indirme kontörlü

·         Not kâğıdı tutacağı ve kanca

·         Torpido gözleri

Ürün özellik listesini pof olarak indirerek opsiyon ve aksesuar listesinin tamamını görebilirsiniz.