Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Akülü Forklift (Elektrikli Forklift)
FC 4500 Serisi Forklift
RC 5500 Serisi Forklift
SC 6000 Serisi Forklift
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Akülü Forklift (Elektrikli Forklift)
FC 4500 Serisi Forklift
RC 5500 Serisi Forklift
SC 6000 Serisi Forklift

FC 4500 Serisi Forklift

Akülü Forklift

2000, 2500 and 3000 kg Yük Kapasitesi

Zeki ve dayanıklı bir forklift.

Denge ağırlıklı forkliftler çok fazla zahmet gerektiren malzeme taşıma işleriyle karşı karşıya kalırlar. Bu yüzden Crown FC 4500 Serisi forkliftler diğer üreticilerin arızalanmaya başladığı zamanda bile üstün mühendislik ve üretim kalitesi ile güvenilir performansını ortaya koyar. Bu da endüstrideki en güçlü şasi, fren sistemi ve mast yapısına sahip forklift olmasından ileri gelmektedir. FC 4500 Serisi forkliftler ağır yükleri, hız gerektiren en zorlu uygulamalar içerisinde gücünü ve kontrol kolaylığını kullanarak elleçleyebilecek en akıllı seçimdir.

FC 4500 Serisi Forkliftler / Özellikleri & Ayrıcalıkları

Güç
Crown FC 4500 Serisi forkliftler 48 Voltluk bir enerji sistemine saiptir.

Yürüyüş Ünitesi/Yürüyüş Motoru
FC 4500 Serisi forkliftler, Crown’un aynı eksenli dişli grubu ile donatılmış yürüyüş ünitesi kanıtlanmış dayanıklılığa sahiptir.

Etkileyici 11.6 kW lık AC yürüyüş motoru en zor uygulamalarda bile zorlanmaksızın yeterli gücü sağlar.

Direksiyon
Eğimi tamamen operatöre bağlı olarak istenilen eğimde ayarlanabilen direksiyon mili ve üzerinde dönen topuz bulunan direksiyon simidi çok daha iyi bir konumlama ve yüksek operatör konforu sağlamaktadır.

FC 4500 serisi forkliftlerin dar olan direksiyon mili sol el ile kullanımlar da göz önünde bulundurularak sola doğru dengelenmiş şekilde pozisyonlandırılmıştır.  

Direksiyon mili sadece 100mm genişliğindedir. Bu da geliştirilmiş görüş açısı ve operatörün dizleri için daha fazla serbest alan anlamına gelmektedir.

Şasi
FC 4500 serisi forkliftlerin şasi biçimi, maksimum kapasitedeki yükün kaldırılmış olduğu yükseklikte salınımı en aza indirgenmiş bir biçimde dik olarak durması göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir.                

Frenler
Crown’un benzersiz tam daire güçlü disk frenleri, geniş sürtünme alanı, gelişmiş duyarlılık ve uzatılmış fren balatası ömrü Crown’un frenleme konusundaki tüm özelliklerini en açık şekilde ortaya koymaktadır.

Görüş Mesafesi
FC 4500 serisi forkliftlerinin sahip olduğu mast yapısı ve görüşü engellemeyen gösterge paneli operatöre, uç nokta göstergesi bulunan çatalları ve aracın çevresini çok net şekilde görebilme olanağı sağlar. Böylece operatöre yüksek görüş seviyesi sağlanarak, ileri düzey bir güvenlik ve azaltılmış hasar yaratma durumu ortaya koyulmuştur.

Operatör kabin üst muhafazasının “Şelale” olarak adlandırılmış dizayn şekli yüksek görüş mesafesinden ödün vermeden dayanıklılığı ve korumayı maksimum seviyeye çıkartmıştır.

Hız
FC 4500 Serisi forkliftlerde 3 farklı performans seviyesi bulunmaktadır. Bu performanslar uygulama gereksinimleri, operatör tecrübeleri ve birbirinden farklı gereksinimler doğrultusunda ayarlanabilir durumdadır.

Operatör Güvenliği & Konforu
Crown’un kendine özgü denge sistemi, yeterli operatör eğitimi ve sağlamlık gibi tamamlayıcı unsurlar ile güvenliği ve forklift kontrolünü arttırır. Kendine özgü denge sistemi şunları içermektedir:

- Sistem kontrollü hidrolik hız
- Araç yürüyüşü hız kontrolü
- Kaldırma-Tilt Kitleme sistemi
- Denge – arttırılmış karşı ağırlık
- Rampa hız kontrolü
- Her operatör yardımcı unsuru maksimum konfor ve verimlilik düşünülerek dizayn edilmiştir.

Kullanışlılık
Access 1 2 3 teknolojisi teknisyene hataların tam yerini tespit etme, tüm tamamlayıcı parçaları test etme ve hızlı bir şekilde sorunları çözme imkânı verir.

InfoPoint, forkliftin baştanbaşa hangi bölgesinde hangi parçanın bulunduğu ve ne olduğuna dair tanımlayıcı bilgileri sunar.

Dağıtım tablosu uygun olarak, tüm test noktaları, kontrol sigortaları ve kolay arıza teşhisi için merkez kablolama sistemi ile donatılmıştır.

FC 4500 Serisi Forkliftleri / Opsiyonlar & Aksesuarlar

FC 4500 Serisi forkliftleri uygulama gereksinimlerini karşılamak amacı ile bir çok opsiyonel özelliğe sahiptir. Tüm bu özellik ve aksesuarlar, performansınızı yükseltmek ve sizin özel uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla tasarlanmıştır.
Örnekler:

Tekerlek seçimleri
Çeşitli koltuk seçenekleri
Ataşman hidrolik fonksiyonları
Çatal taşıyıcısına askı sistemi ile takılabilen ataşmanlar
Yük yaslama korkuluğu
Paslanma ve Soğuk hava deposu ekipmanları
Işık paketleriBu forklift için mevcut opsiyonlar ve aksesuarlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Crown satış ekibi ile iletişime geçin veya ürün teknik broşürü indirerek teknik bilgi kısmını inceleyiniz.