Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Akülü Transpalet
WT 3000 Akülü Transpalet serisi
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Akülü Transpalet
WT 3000 Akülü Transpalet serisi

WT 3000 Akülü Transpalet serisi

WT 3000 Akülü Transpalet Serisi

Platformlu akülü transpalet

2000 ve 2500 kg kapasite

Sağlam bir araç. Mükemmel sürüş.

Yoğun palet istifleme yapılması gerektiğinde Crown’un cevabı hazır. WT 3000 serisi, hem transpalet hem de operatör için fark yaratır. Sağlam mühendislik, sınıfının en yüksek dayanıklılığı, görev etkinliği ve konfor.

Elektronik direksiyon sistemi ve 2,5 kg’a kadar taşıma kapasitesi ile 4 platform konfigürasyonuyla WT 3000 en geniş model çeşitliliğini sunuyor. Tüm WT serisi sadece Crown’da bulabileceğin yenilikçi özelliklerle donanmış. FlexRide™ operatör süspansiyon, e-GEN™ fren sistemi,Access 123® kontrol sistemi, sabit platformlarda emniyet svici ve çıkışı klay yan korkuluklar.

İşte seni her seferinde mutlu edecek araç.

WT 3000 Akülü Transpalet Serisi / Özellikler ve Avantajları

Elektrik Sistemi

240 ile 460 amper arasında değişen 24 Voltluk elektrik sistemi.

Bakıma gerek duymayan 3 fazlı (AC) yürüme motoru güçlü performans ve enerji tasarrufu sağlar.

Crown’un  Access 123® teknolojisi optium performansı ve aracın tüm sistemleri ile akıllı koordinasyonu sayesinde kontrolü beraberinde sunar.

Access 123 aracın çalışma esnasında servis mühendislerinin input ve outputları aktif olarak görmesine olanak sağlayarak anında tespit sistemidir. Dizüstü bilgisayarına ya da servis terminaline ihtiyaç yok. Display ekran, aracın performansını etkileyen herhangi bir değişikliği operatöre bildirerek ve seçilir olduğunda 3 performans profilinden birini seçmelerine izin vererek bir arabirim vazifesini görür.

Operatörün ihtiyacına ve spesifik uygulamaya göre aracın performans ayarlaması display ekranda ayarlanabilir. PIN kodları bireysel bazda operatörlere tayin edilebilir ve istenildiği taktirde önceden programlanan performans profillerinden biri ile operatör eşleştirilebilir.

Şasi

Sağlam güç ünitesi 10mm güçlendirilmiş kalınlıktaki etekle sürüş ünitesi ve denge unsurlarını korumaktadır. 12mm kalınlığındaki etek akü ve kaldırma bağlantılarını korur. Rampalarda çalışırken kontürlü etek daha geniş bir görüş açışı sağlar.Etrafı çevreleyen çıkarılabilir çelik kapaklar çarpmalara karşı iç komponentlerin korunmasını sağlarken aynı zamanda servis için kolayca erişilebilecek durumdadır. 

Çatal Tasarımı

Tek parça yüksek gerilme dirençli çelik çatallar C profil şeklinde yaplımış ve kritik noktalarında da ayrıca güçlendirilmiştir.

Operatör Platformu

Flex ride platform sarsıntıları operatöre geçirmeyi yüzde 80 oranında minimize eder. Uzun ömürlü süspansiyon platformu ayarlamaya hiç gerek duymaz ve geçirgen maddeler tarafından neden olunabilecek olayları engelleme amacıyla katı halde elektriklenmeyi engeller.

Yumuşak poliüretan tutunma pedleri mükemmel destek ve rahatlık için konumlandırılmıştır

Sabit platformlu modellerde patentli platforma giriş güvenlik svici mevcuttur, bu eğer operatörün ayağı aracın çevresinden dışarı çıkarsa aracı durdurur. Alçak ve geniş basamak iniş ve binişi kolaylaştırır. Arkadan binmeli platformlu modelde yan taraftaki geniş yastıklar yan duruş pozisyon için konulmuştur.

Arkadan binmeli modelde opsiyonel olarak-operatörün vücut ağırlığı için süspansiyonu ayarlayarak ultra bir konfor sağlar.

Kontroller

X10® Kontrol kolu tek elle bütün fonksiyonların simültane operasyonu için tasarlandı, yan duruşlu operasyonlarda maksimum görünürlük için her iki sürüş yönünde de geliştirildi. Ergonomik ön ve arka teker keskin bir manevra kabiliyeti sağlar. platform operatör koruma barı soğuğu ve titreşimi izole etmesi amacıyla üretan kaplanmış olup, kolay aktivasyon için korna düğmeleri entegre şekildedir. Tavşan/kaplumbağa svici 2 seviye programlanabilir sürüş performansı sağlayarak operatörlerin kendi deneyimlerine ve uygulamanın gerektirdiği şartlara göre ayarlanmasına izin verir.

Platform açık durumda kumada kolu ve platformun ergonomik pozisyonu maksimum kontrol ve stabilite sağlar. Platform kapalı durumdayken kumanda kolunun alçak pozisyonda olması ürün sınıfında ayaklara en fazla yer bırakandır ve brake ovverride özelliği en kalabalık alanlarda bile manevra kabiliyeti için kontrol kolunun hemen hemen dik pozisyonda olmasıyla sürüşe izin verir.  

Elektronik direksiyon seçeneği en ağır yüklerde bile manevrayı daha iyi kılar. Akıllı dokunmatik feedback özelliği operasyonel şartları incelerken, aracı kullananın güvenini artıracak şekilde direksiyon kuvvetini ayarlar. Aktif yürüyüş sistemi ve dönemeçlerde hız kontrolü ile kombine edilmiş olan bu elektronik direksiyon sistemi en iyi sürüş performansını sağlar.

Güç Ünitesi Süspansiyonu

Sürüş ünitesi süspansiyonu sert kaplama krom millerden ve ayarlamaya gereksinim duymayan uzun ömürlü burçlardan yapılmıştır. Süspansiyon rampalarda mükemmel performans için sabit sürüş tekeri basıncıyla aracın 60 mm yürümesine olanak tanır. Yaylı denge tekerleri ile kombine edilmiş olarak sistem şasiye, monte edilmiş komponentlere ve operatöre şokları minimum seviyede iletir.

Aktif yürüyüş sistemi elektronik direksiyon bulunan araçlarda Standard olarak bulunarak yürüyüşü artırmak için ve denge tekerlerindeki etkiyi azaltmak hidrolik basıncı kullanır.

Frenler

Crown’un e-GEN™ fren sistemi yüksek torklu AC yürüyüş sisteminin kuvvetini aracı durdurmak için kullanır ve yeni bir input gerekmediği sürece onu statik durumda tutar, eğimde çalışırken bile.

Bu sistem yıpranmaları ve ayarlamaları yok ederek uzun ömür ve bakım gerektirmeyen kullanım sağlar.

Araç durduğunda, operatör platformdan indiğinde ya da güç kesildiğinde otomatik park frenleri devreye girer.

WT 3000 Serisi / Opsiyon ve Aksesuarları

WT 3000 akülü transpaletler spesifik uygulama ihtiyaçları alnında verimliliği artırmak için zengin bir aksesuar grubuna sahiptir. Bu sağlam tollar kullanıcıya ve uygulamaya uygun olarak kolayca kombine edilebilir. Müşterinin istediği aksesuarlar ise adaptör levha ve yaygın bulunan bir kıskaç sayesinde eklenebilir.

Yaygın monte sistem aşağıdaki aksesuarları kombine etmeyi kolaylaştırır:

Barkod okuyucuyu koymak için yer

Çöp sepeti

WMS Terminal monte sistemi ( data monitörleri için monte etme)

İçecek tutucu

Pano

Çalışma aksesuarları ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için Crown distribütörünüzle temasa geçin ya da ‘Teknik Broşür’ kısmındaki teknik broşür dosyasını indiriniz.

WT 3000 Serisi / Opsiyonlar

WT 3000 serisi için geniş bir opsiyon seçeneği mevcuttur. Bunların bütün hepsi Crown akülü transpaletlere performansı artırmak ve özel uygulamalardaki ihtiyaçlarınızı gidermek için entegre edilebilir.

Örnekler:

• Yük korkuluğu

• Elektronik direksiyon sistemi

• Akü kaydırma rulmaları

• Ağırlığa göre ayarlanabilen FlexRide™ süspansiyon

• Filo yönetimi sistemi InfoLink®

Aksesuarlar ve opsiyonlar ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için Crown distribütörünüzle temasa geçin ya da teknik bilgi kısmındaki teknik broşürü indirin

WT 3000 Serisi / Teknik Broşür

Bu ürün ile ilgili teknik broşürünü sitemizin ‘Teknik Broşür’ kısmından indirebilirsiniz