Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Turret Truck (Dar Koridor Forklifti)
Turret Truck-TSP 6000
CROWN FORKLİFT VE İSTİFLEME MAKİNELERİ
 Turret Truck (Dar Koridor Forklifti)
Turret Truck-TSP 6000

Turret Truck-TSP 6000

TSP Turret Truck Serisi

1000 ve 1250 kg Kapasiteli TN TF Asansör seçenekli.
TSP Serisi dar koridor sipariş toplama ve istif makinesi 1000 & 1250 kg. yük taşıma kapasiteli ve 11.660 mm maksimum kaldırma yüksekliğine sahip makinedir. Bu makinedeki tüm mühendislik tekniği dengeli çalışma üzerinde yoğunlaşmıştır.

CROWN yandan yükleyici istif makine sının temel konsepti ve mühendislik bilgisi üzerine geliştirilmiş olan bu makinesi ile hem çok dar koridorlarda her yönden 1000 ve 1250 kg.' a kadar olan paletleri 11.660 mm rahatça kaldırılabilir, hem de aynı raftan sipariş toplama veya palet yüklemesi yapılabilir.

TSP 6000 Turret Truck / Özellikler ve Avantajları

Güç

Ağır hizmet tipi 48 volt elektrik sistemi.          Aküyü çıkarmadan bakım ve onarım müdahalelerine izin veren tepeden akü erişimi.       

Yürüyüş Ünitesi / Yürüyüş Motoru

Masif AC yürüyüş motoru güçlü bir hızlanma, hızlı sürüş ve paleti yerleştireceğiniz yere birkaç milimetre kala yavaşlama kabiliyeti sağlar. Yürüyüş ünitesi motordan yürüyüş aksına sipiral konik ve helezonik dişliler kullanır. Yürüyüş motoru dönmez ve elktrik kablolarında aşınmayı en aza indirir.

Kabin

Özel MoveControl™ koltuğu 110° dönerek her bir görev için operatöre en uygun pozisyonu alabilme esnekliğini tanır.

Çok amaçlı kumanda düğmeleri koltukla beraber hareket eden yumuşak döşemeli, ayarlanabilir kol dayama kolçağına yerleştirilmiştir.

Ayakta kullanarak daha verimli yapılabilen işlerde koltuk katlanır ve kumandalar ideal kullanma yüksekliğinde ayarlanabilir.

Makine koridor içindeyken operatörün yer seviyesinde makineyi terk ederek sipariş toplayabildiği tek taretli sipariş toplayıcı makinedir.

Operatör Kumandaları

Yenilikçi aynı anda birden çok iş yapabilen kumandalar daha üretken olabilmek adına 5 ana fonksiyonu ( yürüyüş, ana asansör kaldırma/indirme, yardımcı asansör kaldırma/indirme, bir yandan öbür yana geçirme, ekseni üzerinde döndürme) uyum içinde kullanmanıza olanak tanır.

Tamamen elektronik direksiyon yumuşak ve kolay kullanım sağlar. Yenilikçi direksiyon hem parmakla kullanılabilir hemde katlanabilen topuzundan tutarak kullanılabilir. 180° dönebilen direksiyon tekeri mükemmel bir manevra kabiliyeti sunar. TSP 6000 bu sayede kesişen koridor aralarında 4 metre gibi kısa bir mesafede bir yandaki koridora dönebilir.

Şasi

Ağır çelik plakaları ve denge ağırlıklarından oluşan şasi daha güçlü bir yapı ve stabilete sağlar. 16mm kalınlığında uzun etek saçı darbelere karşı korur ve sökülebiler kapak yürüyüş tekerinin kolaylıkla tamir edilmesini sağlar. Motor bölümünün etrafındaki dikey çelik plakalar ve güçlendirilmiş çelik kapaklar içindeki önemli parçaların hasar görmesini önler.

Load Path Stability (LPS) (Yük Yolu Stabilitesi) tasarımı yük basısını yere eşit olarak dağıtır ki bu sayede benzersiz bir stabilite ve yüksek seviyede konforlu bir kullanım sağlanır.

Asansör

Benzersiz kapalı tip asansör yapısı asansör boyunca oluşabilecek bükülmelerileri en aza indirir. Asansör kutu tasarımlı ağır hizmet tipi I çelik profillerden imal edilmiş olup birbirine masif traverslerle bağlanmıştır. Crown’un bu kendini ispatlamış tasarımı rakip diğer firmaların ürünleri gibi ilave bağlantı boruları veya dengeleyiciler gerektirmez.

TSP 6000 3 değişik asansör tipi olarak sunulmaktadır; Limitli serbest kaldırma yapabilen TN Asansör; Tamamen serbest kaldırma yapabilen TF asansör; ve makinenin kapalı yüksekliğini %25 minimize eden üç katlı asansör.            

Frenler

Patentli Akıllı Fren Sistemi (IBS), tüm yüksekliklerde  platform yüksekliğini, sürüş hızını ve makine ağırlığını gözlemleyerek motor ve sürtünmeli frenin en uygun kombinasyonunu uygulayarak en yumuşak ve kesin frenlemeyi yapmanızı sağlar.       

Görüş Açısı

Crown merdiven tipi asansör yapısının tünel görüş açısına karşı sıra dışı bir çözüm geliştirdi. Merkezi asansör yapısı motor tarafında sürüş yapılırken net bir görüş açısı sağlıyor.

 

Bir düğmeye basarak operatör kendine en uygun görüş açısını sağlamak için koltuğunun pozisyonunu değiştirebiliyor.

Hız

Access 123 sitemi devamlı olarak kılavuz modu, operatör platformunun ve çatalların yüksekliği, sürüş yönü, yük ağırlığı ve pozisyonu gibi operasyonel verileri analiz ederek en yüksek hızı ve maksimum hızlanmayı belirler. Programlanabilir performans seçenekleri durma göre ayarlama yapılabilir.  

Opetratör Güvenlik ve Konforu

Operatör kompartmanı operatörü korumak, özgüvenini artırmak ve verimliliğini artırmak üzere tasarlanmıştır.

Üzerinde yürünebilen yer kaplaması tasarımı dengeli bir duruş ve yorgunluk azaltıcı etki yaratır.

Mukavemetli çelik yan kapıların ön trabzana entegre olması operatöre sipariş toplamada güvenli bir çalışma platformu sağlar. Operatörle raf ve palet arasında ne bir kumanda kolu, ne bir aksesuar nede WMS terminali bulunur.

Sisteme entegre pedallar ve el sensörleri en uygun operatör pozisyonunda en güvenli kullanımı garanti eder.

Koltuk ve kumanda yükseklikleri işin nevine veya operatörün tercihine göre ayarlanabilir ve bu sayede daha konforlu, üretken ve güvenli bir kullanım sağlanır.

Servis Kolaylığı

Modüler Access 123 teknolojisi sayesinde TSP 6000 serisinin bakım ve onarımı çok basitleştirilmiştir ki bu sistem tanısı, kalibrasyon ve programlanabilir fonksiyonlar için etkili bir (interface) arayüz sağlar.

Parçalar başka bir parçayı sökmeden direk erişilebilecek şekilde yerleştirilmiştir ve düzenli tasarımı çalışmak için yeterli bir alan sağlar. Hidrolik sistem elektrik sisteminden yalıtılarak yağ ve diğer kirletici maddelerin operasyonu etkilemesi önlenmiştir. Renk kodlu kablolama ve eşsiz InfoPoint sistemi servis teknisyenine net bir yol göstererek makinenin bekleme/durma zamanını azaltır.

Servis ve parça el kitapçıkları endüstrideki en kullanıcı odaklı kitapçıklar olarak bilinir ve servis  teknisyenlerine çabuk parça referansı bulma ve kolay bakım için büyük yardımcıdır.

TSP 6000 Turret Truck Serisi / Opsiyon ve Aksesuarları

TSP 6000 serisi için birçok opsiyon ve aksesuar mevcuttur. Hepsi performansı artırmak ve özel uygulama gereksinimlerinize cevap verebilmek amacıyla Crown makinelere özenle entegre edilmiştir.

Örnekler:

Kablolu veya raylı kılavuz

“Work Assist” Aksesuarları

WMS terminali monte etmek için plaka

Ek çalışma lambaları

Not kağıdı tutma mandalı ve kanca

Koridor sonu kontrolü

Alan seçme düğmesi

Yürüyüş alarmı

Platformun altında flaş lambası

TSP 6000 Turret Truck Teknik Broşür  

Bu ürün ile ilgili daha fazla teknik bilgi için lütfen sitemizdeki ilgili teknik broşürü indiriniz.