Markalar  |   Haberler   |   Hakkımızda  |   Sektörler
MAKİNE  | OTOMASYON  | ENDÜSTRİ  | OTOMOTİV
  

Markalar

Haberler

Hakkımızda

Sektörler

Arama

İletişim

English
METALINE YÜZEY KORUMA SİSTEMLERİ
 POLİÜRETAN SPREY KAPLAMALAR
METALINE 700 serisi
METALINE YÜZEY KORUMA SİSTEMLERİ
 POLİÜRETAN SPREY KAPLAMALAR
METALINE 700 serisi

METALINE 700 serisi

MetaLine 700 Serisi - Elastomerik-koruma

Bağımsız laboratuvarların yürüttüğü testlere göre, MetaLine 700 serisinin, fırça ve spatula ile uygulanan epoksi seramik kaplamasına kıyasla aşınmaya karşı 50 kat daha fazla koruma sağladığı kanıtlanmıştır.


Sürekli elastik yapıda Poliüretan kaplamalar (PU) yeni kartuşlu uygulama sistemi sayesinde kullanıcılar tarafından sentetik çözücüler kullanılmadan atomize püskürtme veya kalıba dökme yöntemi ile yapılabilmektedir. Lastiğe benzer ürün özellikleri kaplanan malzemeyi çarpma, vurma, vibrasyon, sürtünme veya aşınma gibi agresif ve dinamik etkilere karşı  mükemmel bir şekilde korumaktadır.

 

Metaline genel olarak :
*    Aşınmaya karşı azami korumayı sağlar     
*    Erezyon / Korozyon / Kavitasyon için 
      mükemmel bir çözümdür
*    Çizilme ve zedelenmeleri engeller
*    Çarpma etkisini absorbe eder 
*    Verimliliği yükseltir 
*    PU modeline göre Yapışma / kaydırma etkisi 
*    Uygulandığı yüzeyde gürültüyü  azaltır
       


Yukarıdaki fotoğrafta görülen devasa pompa çarkı başarılı bir şekilde kaplanarak, aşınma, korozyon ve kavitasyona karşı korunması sağlandı.

Yürütülen yoğun araştırmalar ve malzeme testleri neticesinde, türbin teknolojisi pazarında dünya lideri Avusturya merkezli firma, devasa büyüklükteki pompa hazneleri ve çarklarının koruyucu kaplamaları için MetaLine 785 kartuşlu elastomer spray sistemini seçmişlerdir.

Bu sonuca etki eden bir başka gerçek de, MetaLine teknolojisinin hiçbir solvent maddesi içermemesi ve uygun maliyetli olmasıdır.

Bu, MetaLine teknolojisinin başarısını gösteren önemli bir uygulamadır.

Kaplanacak yüzeyin boyutu ne olursa olsun, hiç farketmez – lütfen bizimle temasa geçin! 50 yılı aşkın tecrübemizle sizin çözüm ortağınız olacağız.

Metaline 700 serisi gelişime müsait ve kolay uygulama şekli sayesinde gerek  kaplama hizmeti sunan,  gerekse (ve bilhassa) “OEM”  Üreticiler’e  yüksek maliyet unsuru zamansal kayıplar vermeden  profesyonel tarzda PU kaplamaları gerçekleştirmeyi mümkün kılar. 

Yüzeye eksiz bir şekilde uygulanabilen PU kaplama baskın özellikleri ile :

-  Mükemmel bir aşınma dayanımı sağlar 
-  Kavitasyonu önler 
-  Çarpma etkisini sönümler 
-  İlaç sanayisi için  Enternasyonal FDA
   normlarına uygunluk belgesi vardır
-  Yumuşak kaplama karakteristiğinde bir
    malzemedir 
-  Gürültü emicidir ve dekoratif görüntü verir  
-  Ürün modeline göre Yapışkan veya kaygan  
   yüzey sağlar
-  Üstüne yeni kaplama yapılabilir / tamir
    edilebilir

PU kaplanacak yüzeyin uygulama öncesi veya sonrasında termik işlemden geçirilmesine gerek duyulmamaktadır. Kaplanacak yüzeye özel bir astar uygulaması sonrasında neredeyse tüm katı cisimlere, metal yüzeylere, metal dışındaki maddelere veya lastik yüzeylerine 18N/mm² yapışma gücünde kadar çeşitli renklerde Poliüretan kaplama yapmak mümkün olabilmektedir..  
Ürünün Orjinal Sayfası


Poliüretan sprey kaplama, Deniz suyu boruları, Filtreler, Süzgeçler, deniz araçları korozyon koruma, Pervaneler, Balast suyu arıtma reaktörleri, Şamandıralar, koruma kalkanları, Isı eşanjörleri, Ambar koruma kapakları, Hawses halat babaları, Dümen boynuzları, Korozyon koruması, Poliüretan kaplamalar, Aşınmaya karşı koruma, Kavitasyon koruması, Elastomerik koruma, Elastomer kaplama, Erezyon koruması, Hidroelektrik santralleri , Türbin aşınma koruması, Boru iç kaplama, Yapışmaz yüzey kaplaması, Paslanma koruması, Çarpmaya karşı yüzey koruması, Korozyona karşı koruma, YAT VE TEKNELER KOROZYONA KARŞI NASIL KORUNUR?, Korozyondan korunma yöntemleri, Korozyon önleyici, Beton yapışma önleyici, Beton mikserleri koruma, Gemilerde korozyon, Poliüretan korozyon önleyici, Poliüretan korozyon önleyici kaplama, Baraj kapakları koruması,